KOBİ’ler İçin Büyümek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

KOBİ’ler İçin Büyümek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Türk KOBİ'leri satış süreçlerini etkili yönetemedikleri için büyüme sıkıntıları yaşıyorlar. Çözüm için uygun iş yazılımı almak yerine sadece ticari programlarla çalışan KOBİ'ler, farkında olmadıkları yüksek bedeller ödüyor ve zaman kaybediyor.


İstanbul, 23 Mayıs 2013 /Şirket Haberleri/ - 

Büyümenin yolu satışları arttırmaktan, satışları arttırmanın yolu da, satış süreçlerini iyi yönetmekten geçiyor.

Türk şirketlerinin ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen satış süreçleri yönetim sistemi WETOS, büyümek isteyen şirketlerin satış süreçlerini daha etkili ve verimli şekilde yönetmelerini sağlıyor.

Ofis programlarıyla iş yapmaktan çok daha etkili, ERP sistemlerindense daha kolay ve düşük maliyetli olan WETOS, kolay kurulum süreci sayesinde şirketlerin radikal bir yapısal dönüşüme gitmeden hızla kurumsallaşarak büyümelerine imkan sağlıyor.

“Ofis Programları yetmez. ERP ise çok zahmetli” sloganıyla yola çıktıklarını belirten şirket ortağı Senih Özkiper, neden WETOS gibi bir uygulama geliştirme gereği duyduklarını şöyle açıklıyor: “Biliyorum ki, KOBİ'lerin kafası doğru iş yazılımlarını seçmek konusunda oldukça karışık. Bu yüzden sloganımızı şu şekilde daha anlaşılır kılmayı tercih ediyorum. Eğer WETOS bir taşıt olsaydı; 'Bisiklet yetmez, büyük Amerikanlar çok külfetli' diyebilirdim. 

Ofis programlarıyla satışı yönetmek ancak başlangıç seviyesinde bir seçenek olabiliyor. ERP sistemleri ise satış süreçlerini olması gerektiği gibi yönetebiliyor, ama bu sistemlerin kurulumları firmanın da katılımını gerektiren zor ve uzun bir süreç. Buna bağlı olarak da oldukça maliyetli. Üstelik yüzde 85’e varan çok yüksek başarısızlık riski var. Çünkü işletmenin ERP sistemine geçişi başlı başına bir proje ve insanların iş yapma şeklini değiştirdiği için dirençle karşılaşılıyor. Bu nedenlerle de KOBİ'ler için uygun olmayabiliyor.

Oysa WETOS, farklı senaryolar üzerinden ön tanımlı olarak ayarlanmış, parametrik bir paket program. Bu sayede ihtiyacı çok karmaşık olmayan KOBİ'lerde uygun çözüm sunabiliyor.

Öyle ki, iş yapma şekli WETOS ile uyumlu Türk şirketleri,  sadece 1-2 hafta içinde işlerini tam olarak WETOS ile yürütmeye başlayabiliyor. Ayrıca web tabanlı olduğu için de tabletler ve cep telefonları da dahil, her yerden kullanılabiliyor. Bu esneklik için ilave yatırım gerekmiyor.”

KOBİ'ler küçük sorunları zamanında aşmayarak büyük bedeller ödüyor

Türk KOBİ'lerinin gelişmiş ülkelerdeki KOBİ'lere göre çok küçük ölçekli olduğunu ve bunun yapısal sorunlardan kaynaklandığını vurgulayan Senih Özkiper sözlerine şöyle devam ediyor: "Çok çalışıp az kazanarak etkili bir büyüme mümkün değil ve yöneticilerin iş geliştirme yerine operasyonla uğraşması çok çok önemli bir problem. Yıllardır KOBİ'ler için iş yazılımları sunan bizim gibiler çok iyi bilir ki, KOBİ yöneticileri, iş geliştirmeyi bırakın, ailelerine bile zaman ayırmakta zorlanan kişilerdir. Bunun sebebi; doğru tanımlanmış ve denetim altında yürütülen iş süreçlerine sahip olmamalarıdır. Bu yüzdendir ki, WETOS kullanmaya başlayan işletmelerde, yöneticilerin ilk fark ettikleri şey, aslında işi büyütmek için kullanacakları ve kendilerine ayıracakları zamanlarının olduğudur. Aslında iyi bir sistemin reçetesi bellidir: tanımla-uygula-denetle-düzelt.

Duvarı delmek için matkap kullanıyorsanız, katları asansörle çıkıyorsanız, yükü araçla taşıyorsanız, cep telefonu kullanıyorsanız, uzun yola uçakla gidiyorsanız, satışı da WETOS ile yönetmelisiniz. Çünkü yapacak önemli işler var, ama zaman az. Verimli çalışmak lazım."

WETOS Satış Süreçleri Yönetim Sistemini kullanmaya karar verildiğinde ne beklemeli?

Programın işlevleri sorulduğunda ise Özkiper'in cevabı şöyle oluyor; "İş süreçleri başlıklar olarak bellidir. Hemen hemen her üründe benzer işlev haritası görebilirsiniz. İş sahibi için ise, işlevlerin açıklanmasından çok, faydanın ne olduğu önemlidir. Bu çerçeveden bakarsak bir WETOS müşterisi olduğunuzda temel olarak şu faydaları bekleyebilirsiniz:      

* Müşteriniz ile ilk temasınızdan başlayarak, teklif, sipariş, tedarik, teslimat, fatura, tahsilat vb. ön muhasebe işleri ve satış sonrası tamir/bakım dahil tüm işlerin kolayca yönetilmesi
* Kullanıcı insiyatifi en aza indirildiği için işlerin hatasız yürümesi
* Az giriş-çok seçim mimarisi ile bir kaç tıklama ile işlerin hızlı yapılması
* Gerçek zamanlı yapı ile anlık raporlar ve inceleme ekranları ile işe sürekli ve tam hakimiyet
* İşletmenin ana değeri olan müşterileri ile olan ilişkilerin yönetimi sayesinde yüksek müşteri memnuniyeti
* Kişisel hafıza yerine kurumsal hafızanın beslenmesi sayesinde işten ayrılma vb. olumsuzluklardan etkilenmeden hizmette süreklilik"

WETOS ile ilgili detaylı bilgiye www.wetos.com adresinden ulaşılabilir ve ücretsiz demo talep edilebilir.

WETOS Hakkında

WETOS, Teknoart Bilişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli iş yazılımı markasıdır. 2001 yılından beri geliştirilen WETOS, bugün 3.sürümündedir ve genel sektörler için WETOS Pro3 adı ile satılmaktadır. %100 web tabanlı bir iş yazılımı olan WETOS, çok kullanıcılı, çok dilli ve merkezi veritabanlı bir yazılımdır.

Tümüyle TEKNOART Ar-Ge'si tarafından geliştirilen WETOS, başka ürünlere benzeyen değil, özgün çözümler sunan bir üründür. KOBI ruhu ile KOBİ'ler için geliştirilen WETOS'un temel amacı hızlı, kolay ve etkili iş yapma şekli sunmaktır.


Bülteninin orijinali:  http://www.sirkethaberleri.com/basin-bultenleri/kobiler-icin-buyumek-hic-bu-kadar-kolay-olmamisti-73358


Bunlara da Göz Atın

Ofis Programları Yetmez,
ERP çok zahmetli

Satışlar hesap tablolarında tutulur, teklifler kelime işlemcilerde türetilerek kaydedilir, siparişler yazıcıdan alınır... Rapor istendiğinde bu belgelerden hazırlanır...
Bunlar, her işletmenin bir dönem kullandığı yöntemlerdir.

Ancak, iş gerçekten büyümeye başladığında, çok çalışıp, kazançsız kalmamak için süreçlerin kaliteli yazılımlarla yönetilmesi gereklidir.

Ücretsiz Demo İsteyin

Satış Süreçlerini Kolayca Yönetin

Satış faaliyetleri giderdir. Ayrıca hem günü, hem geleceği doğrudan etkiler. Satış süreçlerinizi, yönetilebilir, denetlenebilir ve ölçülebilir bir yapıya kavuşturmak için WETOS Pro3 en önemli yardımcınızı olacak

Hızlı Kurulum, Kolay Kullanım

ERP programı kurulumu, katılım gerektiren zor ve uzun bir iştir. Süreçlerdeki küçük iyileştirmelerden büyük kazançlar çıkaracak hacimde bir işiniz yoksa, WETOS, hızlı kurulan, kolay kullanılan yapısı ile doğru takım arkadaşıdır

Her zaman Her yerde

%100 web tabanlı WETOS'u kullanmak için Internet erişimi olan her hangi bir cihaz yeterlidir. Herhangi bir program kurulumu gerekmez. İşinizi yanınızda taşıyın, ekibiniz ile her an bağlantıda olun

Ücretsiz Demo İsteyin