Stok Takibi ve Yönetimi

Stok Takibi ve Yönetimi

bazıları takipçidir, stok takibi yapar. Bazıları yöneticidir, stokları yönetir..


Ticari Programlar ve Stoklar

Çoğumuzun karşılaştığı ilk kurumsal yazılım türü ticari programlardır. Çünkü verimlilik kavarmının önemi anlaşılmadan önce de devlet mükellefleri denetim altında tutmak ve vergi toplamak istiyordu. Ticari programlar da bu işi layıkıyla yerinde getiriyordu.

Ancak zaman içinde stok takibi sadece devlete karşı bir yükümlülüğün yerine getirilmesi olmaktan daha başka bir anlam ifade etmeye başladı.

Kayıt Programı yerine Yönetim Sistemi

Eksi stoklarla çalışılıp beyan dönemlerinde dengelemek, satılan ürünlere farklı kodlarla bile olsa girip notlar almak, en iyi depocunun stoklarla ilgili pek çok bilgiyi aklında tutabilen kişi olması, güvenilir depocu bulmanın mühendis bulmaktan daha önemli olduğu bir dönemin ardından nihayet stok takibinin sayıdan öte bir şey olduğu anlaşıldı.

İşletmenin pek çok alanında olduğu gibi stoklar da, düzeltmelerle değil, zamanında, doğru, yetkilendirilmiş kişilerce, hızlı yapılan giriş çıkış işlemleri ile  yönetilmeye başlandı. 

WETOS ile stok yönetimi

WETOS, bir satış yönetim sistemidir. Kapalı sistem olarak adlandırılan, sonradan değiştirilemez ve yetki ile müdahale edilebilir bir işleyişi vardır. Bilgiyi en az noktadan girerek süreçlerin hızlı ve hatasız yürümesini sağlar. 

Bu nedenledir ki, açılış işlemleri dışında WETOS'ta stoklar, verilen siparişlerin teslim alınması ve alınan siparişlerin teslim edilmesi yolu ile hareket eder. Üstelik ihtiyaca göre ürün bazında seri numarası ile tüm ürünlerin hareketleri kontrol altındadır. Olmayan mal teslim edilmez, hizmetler siparişlerde yer alabilir, ama stokları yoktur, teslim işlemlerinin yapanlar fiyatlarla ilgili işlem yapmaz, irsaliye ve/veya fatura düzenlemez, vs. vs.

WETOS'ta depo görevlisi ekranına bakar. Gördüğü siparişi sorgulamaz. Çünkü bir siparişin ekranında olması, teslim için finansal ya da benzeri aşamaları geçmiş olması ile mümkündür. Siparişe tıklar, mevcut olanın dilediği kadarını sadece tıklayarak (serino ile bile) teslim eder. İrsaliye ve istenirse fatura oluşmuş, seri numaralı ürün ise ayrıca secere kaydı yapılmış, garanti oluşturulmuş ve işlem tamamlanmıştır.

Artık deponuz para kaybetme yeri değildir

Sonuç olarak, her an müdahale edilebilir kayıtlar ve sayımlar yerine gerçekten olan biteni anında ve pratik bir şekilde işleyerek stokları takip etmek yerine stoğunuzu yönetebilirsiniz.

 

 

Etiketler: stok takibi stok yönetimi


Bunlara da Göz Atın

Ofis Programları Yetmez,
ERP çok zahmetli

Satışlar hesap tablolarında tutulur, teklifler kelime işlemcilerde türetilerek kaydedilir, siparişler yazıcıdan alınır... Rapor istendiğinde bu belgelerden hazırlanır...
Bunlar, her işletmenin bir dönem kullandığı yöntemlerdir.

Ancak, iş gerçekten büyümeye başladığında, çok çalışıp, kazançsız kalmamak için süreçlerin kaliteli yazılımlarla yönetilmesi gereklidir.

Ücretsiz Demo İsteyin

Satış Süreçlerini Kolayca Yönetin

Satış faaliyetleri giderdir. Ayrıca hem günü, hem geleceği doğrudan etkiler. Satış süreçlerinizi, yönetilebilir, denetlenebilir ve ölçülebilir bir yapıya kavuşturmak için WETOS Pro3 en önemli yardımcınızı olacak

Hızlı Kurulum, Kolay Kullanım

ERP programı kurulumu, katılım gerektiren zor ve uzun bir iştir. Süreçlerdeki küçük iyileştirmelerden büyük kazançlar çıkaracak hacimde bir işiniz yoksa, WETOS, hızlı kurulan, kolay kullanılan yapısı ile doğru takım arkadaşıdır

Her zaman Her yerde

%100 web tabanlı WETOS'u kullanmak için Internet erişimi olan her hangi bir cihaz yeterlidir. Herhangi bir program kurulumu gerekmez. İşinizi yanınızda taşıyın, ekibiniz ile her an bağlantıda olun

Ücretsiz Demo İsteyin